Dla tych co nie słyszeli o Pucharze Tarnowa MTB informujemy:

Jesteśmy stowarzyszeniem sportowym, które od lat zajmuje się propagowaniem kolarstwa górskiego w Tarnowie i okolicach. Organizujemy co rok PUCHAR TARNOWA MTB. W 2023 roku byłaby to już 29 edycja ! Pomysłodawcą  „Pucharu” jest Bogdan Banaś twórca amatorskiej aktywności sportowej tarnowian, wieloletni Prezes Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów

Sama impreza to klasyczne zawody kolarstwa górskiego, rozgrywane na górze św. Marcina. Każda edycja to inna trasa, górska, wymagająca ale i dająca wiele frajdy. Poza klasycznym ściganiem się po lesie, organizujemy równolegle darmowe zawody dla dzieci, które cieszą się niezwykłą popularnością wśród najmłodszych adeptów rowerów ( nawet jeszcze tych bez pedałów )

W tym roku spotkamy się trzykrotnie u podnóża Góry Św. Marcina w Tarnowie. Zapraszamy „górali” na 3 nowe trasy, a każdą z nich pomogą nam zaprojektować najlepsi kolarze MTB z Tarnowa. Patrząc jakie  mają bogate doświadczenie w XC, możecie być pewni, że będzie co pokręcić.

wyścig I   – 18.06.2023 – trasę przygotuje  Michał Topór
wyścig II  –  3.09.2023  – trasę przygotuje Tomasz Niedzwiedzki
wyścig III – 1.10.2023  –  trasę przygotuje Mirosław Bieniasz

nowością będzie fakt, że trasy zostaną opracowane i opublikowane w niedalekiej przyszłości i na stałe oznakowane, by móc bez przeszkód trenować na nich cały rok.

 W tym roku partnerem Generalnym Pucharu Tarnowa jest Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka, a zawodnicy oprócz Pucharu Tarnowa walczyć będą o Koronę Króla Węgier Jana Zapolyi, którego  historia związana jest z naszym miastem.