Jesteśmy stowarzyszeniem sportowym, które od lat zajmuje się propagowaniem kolarstwa górskiego w Tarnowie i okolicach. Organizujemy co rok PUCHAR TARNOWA MTB. W 2023 roku byłaby to już 29 edycja ! Pomysłodawcą  „Pucharu” jest Bogdan Banaś twórca amatorskiej aktywności sportowej tarnowian, wieloletni Prezes Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów

Sama impreza to klasyczne zawody kolarstwa górskiego, rozgrywane na górze św. Marcina. Każda edycja to inna trasa, górska, wymagająca ale i dająca wiele frajdy. Poza klasycznym ściganiem się po lesie, organizujemy równolegle darmowe zawody dla dzieci, które cieszą się niezwykłą popularnością wśród najmłodszych adeptów rowerów ( nawet jeszcze tych bez pedałów )

W 2023 roku planujemy zorganizować trzy wyścigi w czerwcu, wrześniu i październiku. Niestety… inflacja dobija i nas. W dużej mierze działaliśmy dzięki pomocy ze strony samorządowej oraz sponsorów indywidualnych. Już wiemy, że nasze miasto w tym roku nam nie pomoże 🙁 A Ci którzy nam pomagali indywidualnie, sami często zmagają się ze skutkami kryzysu.

No cóż, w tej sytuacji najłatwiej by było złożyć broń i powiedzieć – trudno, ciężkie czasy, trzeba z tym skończyć. Ale nie w przypadku naszej ekipy! Dalej chcemy promować kolarstwo górskie, dalej chcemy promować tym Tarnów i nie możemy sobie pozwolić na to by aktualnie najstarsza impreza MTB w Polsce przestała istnieć ! Dodatkowo musimy dobić do następnego roku i jubileuszowej TRZYDZIESTKI 🙂

Stąd potrzebujemy Twojej pomocy. Nasze minimalne potrzeby to te 9000 PLN, które pozwolą zaspokoić najpotrzebniejsze zadania przy organizacji 3 edycji Pucharu Tarnowa MTB w 2023 roku takie jak obsługa medyczna, zabezpieczenie trasy, czy wynagrodzenie dla sędziów. Co ważne ! Działacze naszego stowarzyszenia nie pobierają za to żadnego wynagrodzenia, pracujemy „dla idei”:)

Patrząc na to, że w Tarnowie mieszka 106 tyś. osób, to wystarczyłoby 8 groszy od mieszkańca! A nasza impreza już na stałe wpisała się w krajobraz popularnej marcinki.

Nasza działalność to nie tylko te zawody. Choć one są perłą w koronie naszego stowarzyszenia.

-Prowadzimy szkółkę kolarską – nasi młodzi zawodnicy właśnie w Pucharze Tarnowa stawiają swoje pierwsze kroki.

-Jesteśmy jednymi z głównych inicjatorów budżetów obywatelskich, dzięki którym powstał np. park biegowy, bike park czy pump track.

Jeżeli uda nam się zebrać środki na tegoroczną edycję to obiecujemy, że włożymy całe nasze serducha w zorganizowanie świetnej imprezy z nowym layoutem graficznym, z dużo lepszą komunikacją w Social Mediach z niezwykle ciekawymi trasami, które na dodatek oznaczymy w lesie na stałe, by każdy mógł zmierzyć się z ich trudem.

Oczywiście nie zabraknie konkurencji dla dzieci i dobrej zabawy oraz rodzinnej atmosfery.

No to co… pomóż rozwinąć nam skrzydła 🙂 ZRZUTKA, ZRZUTKA, ZRZUTKA

Dziękujemy !